| SKU | A00248-1 |
|---|---|
| Application | Immunohistochemistry (paraffin embedded) |
| Blocking step | 5% BSA as blocking agent for 30 min at 37°C |
| Sample | Placenta |
| Fixative | Fixed with 4% paraformaldehyde |
| Primary Ab Incubation | 4°C overnight |
| Primary Ab Incubation diluent | 5% BSA in TBS |
| Primary Ab Concentration | 1ug/ml |
| Secondary Antibody | SABC kit from Boster Bio, (SA1022) |
| Secondary Ab Dilution | The kit was ready to use, no dilution needed |
| Secondary Ab Incubation | at 37°C for 30 min |




